ASKIDA EĞİTİM

Askıda Eğitim uygulamasında ülkemizdeki bir gelenekten ilham aldık. Türkiye’de insanlar ekmek, kıyafet ya da simit alıp ihtiyacı olanlar için askıya bırakırlar. Bu gelenek daha eski zamanlarda İtalya’da ortaya çıkmış bir uygulamaya dayanıyor. İtalya’da kahve için aynı şey yapılıyor ve ismine “caffè sospeso” yani “askıda kahve” deniyor.

Yapan Çocuk olarak biz de okul dışı eğitime erişim imkanı olmayan, bütçe ayıramayan ailelerin çocuklarına ve kimsesiz çocukların bulunduğu yetiştirme yurtlarında eğitimlerimizi düzenlemek için askıda eğitim uygulamasını başlattık. Çocuklara belediyeler, okullar gibi resmi kurumlar aracılığıyla ulaşarak, daha fazla çocuğa yaratıcı bilim ve teknoloji eğitimlerini ulaştırıyoruz. 

Askıya bırakılan her atölye için Yapan Çocuk da bir çocuğa bedelsiz atölye imkanı sunuyor. Böylece yaptığınız katkı ile en az 2 çocuğa ulaşmış oluyorsunuz.

Siz de askıya bir eğitim asarak sağlanmasına destek olmak ister misiniz?

Okul dışı eğitime erişim imkanı olmayan çocukların askıda eğitim fırsatlarından yararlanmasını istiyorsanız lütfen tıklayın.

Çocuğunuzun askıda eğitim fırsatlarından faydalanmasını istiyorsanız lütfen tıklayın.

KURUMSAL ASKIDA EĞİTİM

Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında ihtiyacı olan çocuklara teknoloji eğitimi fırsatı sunmak isteyen kurumlarla da çalışıyoruz. Bizimle iş birliği yaptığınızda destek olduğunuz çocuk sayısını ikiye katlıyoruz. Biz de aynı sayıda çocuğa Yapan Çocuk olarak bedelsiz eğitim fırsatı sunuyoruz ve etkinizi arttırıyoruz. Daha fazla bilgi almak ya da askıya eğitim bırakmak için lütfen bizimle iletişime geçin.