SONBAHAR DÖNEMİ

5 HAFTALIK (15 saat) ATÖLYE PAKETLERİMİZ

12 Ekim - 9 Kasım 16 Kasım - 14 Aralık 14 Aralık - 11 Ocak
Cumartesi 10.00-13.00
🌍 Dünya Paketi

Temel seviye atölyeleri içerir.
🌍 Dünya Paketi

Temel seviye atölyeleri içerir.
🌍 Dünya Paketi

Temel seviye atölyeleri içerir.
Cumartesi 15.00 - 18.00

DÜNYA Paketi: Başlangıç temel atölyeleri

   • Kodlama, 3B tasarım, 3B yazıcı, elektronik programlama, robotik temel eğitimleri vardır.
   • Toplam 5 atölyeden (15 saat) oluşmaktadır. Her ay yeni başlayanlar için açılmaktadır.
    Aşağıdakilerden istediğiniz döneme kayıt yaptırabilirsiniz.

  12 Ekim – 9 Kasım (DÜNYA Paketi – 5 Atölye)
  16 Kasım – 14 Aralık (DÜNYA Paketi – 5 Atölye)
  14 Aralık – 11 Ocak (DÜNYA Paketi – 5 Atölye)

  DÜNYA Paketi’ne kayıt yaptırmak için tıklayın.

MARS, JÜPİTER ve SATÜRN atölyelerine kayıt olmak için DÜNYA başlangıç paketini tamamlamak gerekir.
MARS Paketi: Akıllı Şehirler, Programlama
JÜPİTER Paketi: Akıllı Fabrika ve Endüstri 4.0
SATÜRN Paketi: Tasarım Odaklı Düşünme, Giyilebilir Teknoloji
Yapan Çocuk’a başlangıç zamanınıza göre aşağıdaki yollardan birini izleyebilirsiniz.

DÜNYA ⇒ MARS ⇒ JÜPİTER ⇒ SATÜRN
DÜNYA ⇒ MARS ⇒ SATÜRN
DÜNYA ⇒ JÜPİTER ⇒ SATÜRN
DÜNYA ⇒ JÜPİTER
DÜNYA ⇒ SATÜRN

Ek Atölyeler:
Proje Atölyesi: Ayda 2 pazar günü (2 x 3 saat).
Ön şart: Başlangıç Dünya paketinin tamamlanmış olmasıdır.
Dünya paketi tamamlandıktan sonra ve Mars, Jüpiter ve Satürn paketlerine paralel olarak alınabilir. Bu paketlerde öğrenilen teknolojiler bilgisini pekiştirdiği için ve paketlerden farklı günde olduğu için tamamlayıcı olarak özellikle tavsiye edilmektedir.

Proje Atölyesi ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.
Kayıt

Uçuş Simülatörü Boeing 737:
21 Eylül Cumartesi (saat 14.30 – 17.00)
26 Ekim Cumartesi (saat 14.30 – 17.00)
21 Aralık Cumartesi (saat 14.30 – 17.00)
18 Ocak Cumartesi (saat 14.30 – 17.00)
Ataşehir Kayışdağı Çocuk Merkezi’nde gerçek Boeing 737 simülatörüyle düzenlenmektedir.

Daha fazla bilgi için tıklayın.
Kayıt

Sherlock Holmes Problem Çözme:
29 Eylül Pazar (saat 15.00 – 18.00)
20 Ekim Pazar (saat 15.00 – 18.00)
29 Aralık Pazar (saat 15.00 – 18.00)
12 Ocak Pazar (saat 15.00 – 18.00)

Sherlock Holmes Atölyesi ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.
Kayıt

Atölye Ücretleri

DÜNYA Paketi (5 x 3 saat):                                900 TL
MARS Paketi (5 x 3 saat):                                   900 TL
JÜPİTER Paketi (5 x 3 saat):                                900 TL
SATÜRN Paketi (5 x 3 saat):                               900 TL
Proje Atölyesi (2 x 3 saat):                                  300 TL
Uçuş Simülatörü Boeing 737 (2,5 saat):           250 TL
Sherlock Holmes Problem Çözme (3 saat):     250 TL

Paketlere kayıt yaptırmak için tıklayın.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa bize buradan yazın veya 05523969596 ‘dan arayın.

ÇOCUK ATÖLYELERİ

7-9, 10-12, 13-15 yaş gruplarına yönelik atölyelerimiz mevcuttur. İlgilendiğiniz atölyeyi ve yaş grubunu belirterek Çocuk Atölyeleri Kayıt formunu doldurabilirsiniz. 

Da Vinci Atölyesi

3B Yazıcı ve 3B Tasarım 

Bu atölyede çocuklar 3B yazıcının heyecan verici dünyasına adım atacaklar. Günlük hayatta kullanabilecekleri ilk nesneleri 3B yazıcıda üreterek hem bu teknolojinin potansiyelini, hem de kendilerinin ne kadar fazla şey yapabileceklerini keşfedecekler. Bunu yapabilmek için de bilgisayarda tasarım programında çizim yaparak 3 boyutlu düşünme becerilerini geliştirecekler. Eskiz çalışmasıyla başlayıp beyin fırtınasıyla devam edecek, tasarım odaklı düşünme tekniklerini kullanıp adeta bir endüstriyel tasarımcı gibi çalışacaklar.

arduino02-800x500

Elon Musk Atölyesi

Arduino ile Programlama

Bu atölyede çocuklar Arduino elektronik devre kartı ile programlamaya giriş yapacaklar. Günlük hayatta kullanılan makinelerin arkasındaki sensör teknolojisi ve programlama mantığını keşfedecekler. Bunu yapabilmek için öncelikle algoritma yazdıkları eğlenceli oyunlar oynayıp çeşitli programlama dillerinde kod yazarak adeta bir yazılım mühendisi gibi çalışacaklar. Arduino kullanarak çeşitli objeleri nasıl harekete geçirebileceklerini ve onlara farklı komutlar verebileceklerini görecekler.

Sherlock Holmes Atölyesi

Problem Çözme

Bu atölyede çocuklar kendi kameralı mikroskoplarını yaparak adli tıp bilimine giriş yapacaklar. Günlük hayatta etraflarında olup biten olaylara mantıklı açıklamalar arama yetkinliklerini geliştirecekler. Kurgulanmış bir hikaye içerisinde olay yerinden örnekler toplayarak hem problem çözme yöntemlerini, hem de teknolojik uygulamaları kullanarak olay örgüsünü çözmeye çalışacaklar. Bunları yaparken adeta profesyonel bir dedektif gibi çalışacaklar.

Turing Atölyesi

Kodlama

Bu atölyede çocuklar Scratch ile kodlama dünyasına giriş yapacaklar. Programlama yapmanın temelinde yatan algoritma mantığının günlük hayattaki her şey üzerinde çalışabildiğini keşfedecekler. Kendi hayatlarında yaptıkları basit işlerde algoritma işlemlerin sıralamasını yapmanın önemini deneyimleyecekler. Çevrimiçi kodlama programları kullanarak çeşitli animasyonlar yapacak adeta bir bilgisayar programcısı gibi çalışacaklar.

Asimov Robotik Atölyesi

Lego Mindstorms ve Mbot

Bu atölyede çocuklar, daha önce öğrendikleri algoritmalar ve elektronik bilgiler ile robotiğin etkileşimli dünyasını keşfe çıkacaklar. Çeşitli sensörleri ve çalışma prensiplerini anlayıp birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayacak kodları yazacaklar. Çocuklar yaş gruplarına göre Mbot ve LEGO Mindstorm kullanarak takımları ile geleceğin mühendisleri gibi robotlarını tasarlayıp çalıştıracaklar.

Hezarfen Çelebi Atölyesi

Havacılık, Airblock

Bu atölyede çocuklar yerçekimine karşı gelerek havacılık dünyasına giriş yapacaklar. Havanın görünmez gücünü fark edecek ve onu kullanarak uçmanın yollarını arayacaklar. Bunu yaparken model uçak üretecek, roket tasarlayıp fırlatacak, yere inmenin güvenli yolu olan paraşütü tasarlayacak ve insansız hava araçlarını (drone) tanıyacaklar. Havacılıkta milimetrik hesapların ne kadar önemli olduğunu kavrayacak ve bir havacı disiplini ile çalışacaklar.

Atma Dönüştür Atölyesi

Geri Dönüşüm

Bu atölyede çocuklar tam bir doğa dostu Yapan Çocuk olacaklar. Her gün kullandığımız tüketim mallarının ambalaj atıklarından ve geri dönüştürülebilecek malzemelerden neler yapılabileceğinin farkına varacaklar. Kendi evsel atıklarının dönüşümü ile başlayarak bir malzeme bilimci gibi çalışacaklar. 3B yazıcılarda dönüştürülmüş plastik filamentlerin nasıl kullanılabileceğini görecekler.

Giyilebilir Teknolojiler Atölyesi

Arduino Lilypad

Bu atölyede çocuklar moda dünyasına teknolojik bir giriş yapacaklar. Günlük hayatta kullanılan kıyafet ve aksesuarların üzerinde Arduino Lilypad kullanarak teknolojik dönüşüm uygulayacaklar. Bunu yaparken teknolojinin insana hayatında ne gibi kolaylıklar sağlayacağını keşfedecek ve birer mühendis terzi gibi çalışacaklar.

Tasarımcı Doğa ve Biyomimikri Atölyesi

Araştırma, Tasarım, Mikroskoplar

Bu atölyede çocuklar doğadan ilham alarak üretilmiş araçları keşfe çıkacaklar. Çeşitli hayvan ve bitkilerin hayatta kalma biçimleri onları etkileyecek ve bizlerin hayatını doğrudan etkileyecek araçlar tasarlayıp onları üretecekler. Mikroskopla ve kamerayla gözlem yaparak elde ettikleri verileri kullanarak tam bir biyomimikri uzmanı gibi çalışacaklar.

Akıllı Şehrini Tasarla Atölyesi

Problem Çözme, Tasarım, Arduino ile Programlama

Yapan Çocuk ve Araştırmacı Çocuk Merkezi’nin birlikte hazırladığı
Akıllı Şehrini Tasarla Atölyesi’nde çocuklar şehrin trafik sorununa akıllı çözümler arayacak. Farklı sorular üzerine düşünüp, bulacakları çözümleri Arduino (elektronik devre kartı) ile çalışan bir model haline getirecekler. 

Boeing 737, Model Uçak

Havacılıkta kullanılan vazgeçilmez teknolojilerden birisi olan simülasyonların başına artık çocuklar geçiyor. Bu atölyede uçuş prensipleri en ince ayrıntısına kadar çalışılıyor ardından model uçaklarla uçuş esnasında uçakların nasıl hareket ettiği test ediliyor. Çocuklar simülatörde Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçek uçuş rutinlerine uygun bir şekilde havalanıp Atatürk Havalimanı’na iniş yapıyor ve gerçek bir uçağı kullanmış olmanın tecrübesine sahip oluyor.

Stellarium ile Uzay ve Ötegezegen Keşfi

Uzay, Arduino

Bu atölyede çocuklar, Stellarium gökyüzü simülasyonu programı yardımıyla dünyadan görünen gökyüzünü ve gök cisimlerini yakından inceleme fırsatı bulacaklar. Yalnızca İstanbul’dan gökyüzüne bakmak yerine Dünya üzerindeki herhangi bir yerden ve herhangi bir zamandan gökyüzünü inceleyecekler. Takımyıldızlarının mitolojik hikayeleri ile geçmişe yolculuk yapacaklar. Uzayın derinliklerinde farklı yaşam formları ararken ilk bakılacak yerler olan öte gezegenlerin nasıl keşfedileceğini tartışacaklar. Bunun için Arduino ve çeşitli sensörlerle bir deney düzeneği oluşturacak ve bir astronom gibi ışık analizi yapacaklar ve uzayın derinliklerinde gezegen avına çıkacaklar.